skip to Main Content

هزینه های سفر به ایلام چقدر است؟

هزینه های سفر به ایلام

اگر قصد سفر به ایلام را دارید بدون شک یکی از مطالبی که به کمکتان می آید هزینه های سفر به ایلام است. اغلب ما زمانی که قصد سفر به مکانی را داریم برآورد کلی هزینه سفر می کنیم. در واقع تخمین هزینه های سفر به ما کمک می کند تا با دید بهتری برای سفرمان برنامه ریزی کنیم. محاسبه هزینه های سفر به ایلام نیز با اینکه برای هر فرد متفاوت است میتوان با بررسی قسمت های مختلف سفر و حدود هزینه های آن یک دید کلی به مخارج سفر به ایلام پیدا کرد. پس اگر قصد سفر به ایلام را دارید توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. 

هزینه رفت و آمد به ایلام

یکی از مواردی که در سفر به ایلام باید به آن توجه داشته باشید هزینه رفت و آمد به ایلام است. اینکه شما چه وسیله ای را برای سفر به ایلام انتخاب می کنید تعیین کننده هزینه‌ های این بخش است. 

سفر با هواپیما به ایلام

در این بخش متاسفانه قدرت انتخاب چندانی نداریم چرا که تنها از دو شهر تهران و مشهد می توانید با هواپیما به ایلام بروید. اگر ساکن این دو شهر هستید و قصد دارید با هواپیما به ایلام سفر کنید باید بگوییم که هزینه بلیط هواپیما تهران ایلام حدود ۷۰۰ هزار تومان و مشهد ایلام حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. 

سفر با اتوبوس

اگر قصد دارید سفری اقتصادی به ایلام داشته باشید می توانید از شهری که در آن ساکن هستید با اتوبوس به سمت ایلام بروید. هزینه بلیط اتوبوس ایلام نسبت به بلیط هواپیما کمتر است ولی مدت زمان بیشتری در راه هستید به خصوص اگر در شهری دور از ایلام ساکن باشید. هزینه بلیط اتوبوس تهران ایلام حدودا 215 هزار تومان است.

سفر با ماشین شخصی

یکی از گزینه های پرطرفدار برای سفر به ایلام استفاده از ماشین شخصی است. از آنجاییکه ایلام خط راه آهن ندارد و فرودگاه ایلام نیز در حال حاضر تنها به تهران و مشهد پرواز دارد، بین اتوبوس و ماشین شخصی بسیاری از مسافران ماشین شخصی را برای سفر به ایلام انتخاب می کنند. هزینه های سفر با ماشین شخصی شامل عوارض راه، معاینه فنی و حوادث غیر مترقبه برای خودرو می باشد. 

هزینه اقامت در ایلام

همانطور که قبلا در پست جامع ایلام توضیح دادیم برای اقامت در ایلام گزینه هایی همچون هتل و اقامتگاه بوم گردی را در اختیار دارید. هزینه اقامت در هتل های ایلام ۴۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان و هزینه اقامت در اقامتگاه های بوم گردی ایلام که عمدتا در شهرستان ها و روستاهای این استان واقع هستند، بین ۹۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است. 

هزینه خورد و خوراک در ایلام

هزینه غذا در سفر به ایلام بستگی به مدت زمان حضور شما در این شهر و رستوران هایی که برای غذا خوردن انتخاب میکنید دارد. خوشبختانه شهر ایلام جزو شهرهایی است که هزینه رسیدگی به شکم چندان بالا نیست در عوض بسیار با کیفیت است ‌ پس نگرانی بابت هزینه گزاف خورد و خوراک در ایلام نداشته باشید. شما می توانید در رستوران های مختلف این شهر غذایی بین 50 تا 300 هزار تومان نوش جان کنید‌.  با توجه به اینکه شما چه رنج رستوران و چه غذایی را برای وعده های خود انتخاب می کنید این هزینه متفاوت است. 

هزینه بازدید از جاذبه های طبیعی ایلام

بخش دیگری از هزینه های سفر به ایلام شامل هزینه بازدید از جاذبه های این شهر است. اما خبر خوب اینکه این بخش از هزینه های سفر به ایلام چندان اذیتتان نمی کند. چرا که بیشتر جاذبه های ایلام طبیعی هستند و هزینه ای برای شما ندارند. جاذبه های تاریخی ایلام نیز یا رایگان هستند یا هزینه بسیار اندکی بین 50 تا 15 هزار تومان دارند‌. 

هزینه خرید در ایلام

شاید ایلام برای خرید لباس و وسایل چندان وسوسه کننده نباشد اما بدون شک‌ در سفر به ایلام شما هم هوس خرید سوغاتی ها و خوراکی های خوشمزه این شهر را می کنید پس احتمالا بخشی از هزینه های سفر به ایلام را باید به خرید اختصاص دهید. توصیه می کنیم از قبل از سفر مقدار حدودی هزینه خرید را تعیین کنید تا بتوانید از خرید بی رویه و بالا رفتن مخارج سفر جلوگیری کنید. 

هزینه های پیش بینی نشده

قسمتی که ممکن است بسیاری از شما در محاسبه هزینه های سفر به ایلام از آن غافل باشید بخش هزینه های پیش بینی نشده است. هزینه های پیش بینی نشده می تواند مربوط به افزایش مدت زمان اقامت شما در ایلام، خرابی ماشین، مریضی و اتفاقات پیش بینی نشده ای باشد که در ممکن است در طول  سفر برایتان پیش بیاید. درست است که که احتمال رخداد این اتفاقات پنجاه پنجاه است اما اگر شما از قبل برای هزینه های پیش بینی نشده رقمی را کنار گذاشته باشید دیگر در صورت رخداد در سفر شوکه و ناراحت نخواهید داشت. بنابراین برنامه ریزی سفر از دستتان خارج نمی شود و مدیریت هزینه ها به خوبی انجام می شود‌ پس حتما هنگامی که دارید برای سفر به ایلام برنامه ریزی می کنید در محاسبه مخارج هزینه های پیش بینی نشده را به صورت کلی در نظر بگیرید و مقداری پول برای این بخش کنار بگذارید. امیدواریم از پول های این بخش هیچوقت در سفر به ایلام استفاده نکنید. 

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

Back To Top