skip to Main Content

هزینه سفر به تبریز چقدر است؟

هزینه سفر به تبریز

محاسبه هزینه سفر یکی از بخش های مهم برنامه ریزی برای سفر است. در واقع بودجه ای که ما برای سفر کنار می گذاریم نقش مهمی در چگونه شکل گرفتن سفر ما دارد. سفر به تبریز نیز از این قاعده مستثنی نیست. پس اگر قصد سفر به تبریز را دارید توصیه می کنیم حتما تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا دید واضح تری از هزینه های حدودی که برای سفر به تبریز احتیاج دارید، بدست آورید. 

هزینه رفت و آمد به تبریز

اولین بخش از هزینه های سفر به تبریز مربوط به هزینه های رفت و آمد است. اینکه شما چه وسیله ای را برای سفر به تبریز انتخاب کنید، تعیین کننده مخارج این قسمت است.

هواپیما

 اگر قصد سفر با هواپیما به تبریز را داشته باشید و برای مثال از شهر تهران عازم این شهر باشید حدود هزینه ای که باید برای بلیط رفت و برگشت از تهران به تبریز بپردازید ۱میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا ۲میلیون تومان است. شاید ابتدا این هزینه در مقایسه با بلیط قطار و اتوبوس زیاد باشد اما باید این موضوع را در نظر گرفت که شما در کوتاهترین زمان ممکن به این شهر می رسید و هزینه های جانبی که ممکن است در طول مسیر داشته باشید با سفر با هواپیما کاملا از بین می رود. فقط باید در رابطه با بلیط هواپیما تبریز این نکته را مد نظر داشته باشید که در صورت امکان حداقل دو هفته زودتر برای خرید بلیط اقدام کنید. با این کار حتی در بازه های پر ترافیک سال نیز می توانید بلیط هواپیما تبریز را با قیمت مناسبی خریداری کنید. 

قطار

اگر گزینه مورد نظر شما برای سفر به تبریز بلیط قطار است؛ در مقایسه با بلیط هواپیما هزینه کمتری پرداخت می کنید. هزینه سفر به تبریز از شهر تهران با قطار از ۱۰۰ تومان تا ۱۷۰ تومان متغیر است. این تفاوت قیمت با توجه به روز سفر شما و قطار مد نظر شما  متفاوت خواهد بود. 

اتوبوس

استفاده از اتوبوس برای سفر به تبریز جزو گزینه های اقتصادی محسوب می شود. یعنی اگر میخواهید سفری ارزان به تبریز داشته باشید اتوبوس می تواند گزینه مناسبی برای رفتن به شهر تبریز باشد. شما حتی اگر دسترسی به هواپیما و قطار هم نداشته باشید می توانید از شهرهای مختلف با اتوبوس به تبریز سفر کنید. برای مثال قیمت بلیط اتوبوس تهران تبریز و بالعکس حدود ۱۳۰ هزار تومان است. یعنی هزینه سفر رفت و برگشت با اتوبوس از تهران به تبریز حدود ۲۶۰ هزار تومان است. 

هزینه اقامت در تبریز

برای اقامت در تبریز گزینه های مختلفی پیش روی شماست از هتل های پنج ستاره بگیر تا خانه مسافر. طبیعتاً هزینه اقامت در این شهر بستگی به گزینه مد نظر شما برای اقامت و مدت زمان اقامت شما در این شهر بستگی دارد. برای مثال هزینه یک شب اقامت در

  •  هزینه هتل های پنج ستاره تبریز ۱ میلیون و ۲۰۰ تا ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان 
  • هتل های چهار ستاره ۶۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان
  • هتل های سه ستاره و پایینتر از ۲۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است. 

توجه داشته باشید که انتخاب اقامتگاه به تنهایی می تواند هزینه های جانبی شما نظیر حمل و نقل در داخل شهر را کاهش دهد. یعنی اگر محل اقامت شما در تبریز دسترسی مناسبی به امکانات شهری و جاهای دیدنی این شهر داشته باشد شما هزینه کمتری را بابت رفت و آمد در شهر می پردازید و همین موضوع به شما کمک خواهد کرد که مخارج سفر را کاهش دهید. پس حتما در انتخاب اقامتگاه به دسترسی آن توجه داشته باشید.    

هزینه خورد و خوراک در تبریز

هزینه خورد و خوراک در تبریز نیز بستگی به مدت زمان حضور شما در این شهر و رستوران هایی که برای غذا خوردن انتخاب میکنید دارد. خوشبختانه شهر تبریز لیست بلند بالایی از رستوران های لوکس تا معمولی و نسبتا اقتصادی دارد که سما می توانید با توجه به بودجه سفرتان تصمیم بگیرید تا در کدام یک از این رستوران ها غذا بخورید. به طور کلی هزینه یک وعده غذا در رستوران های تبریز بین ۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است. با توجه به اینکه شما چه رنج رستوران و چه غذایی را برای میل کردن انتخاب می کنید این هزینه متفاوت است. ولی در حالت کلی حداقل هزینه غذا ۵۰ و حداکثر ۵۰۰ هزار تومان است. 

هزینه بازدید از جاذبه های دیدنی تبریز

این قسمت از سفر هزینه چندانی نخواهد داشت. بازدید از جاذبه های دیدنی تبریز یا رایگان است یا هزینه اندکی بین ۵ تا ۱۵ هزار تومان دارد. 

هزینه حمل و نقل عمومی در تبریز

اگر با ماشین شخصی به تبریز سفر نکرده اید نگران رفت و آمد در شهر نباشید. امکانات حمل و نقل عمومی شهر تبریز بسیار مناسب است. شما می توانید با اتوبوس و تاکسی به راحتی در سراسر شهر تردد کنید. قیمت بلیط اتوبوس و بی آرتی خط واحد حدودا ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ هزار تومان است. کرایه تاکسی‌ها نیز با توجه به مسیر متفاوت است که از ۱۵۰۰ تومان آغاز می شود و هرچه مسیر طولانی‌تر باشد، قیمت کرایه تاکسی نیز اضافه می‌شود.

هزینه خرید در تبریز

احتمالا شما هم با قدم زدن در بازار بزرگ تبریز و رد شدن از کنار شیرینی فروشی های آن هوس خرید صنایع دستی و خوراکی عای خوشمزه تبریز را می کنید. اما اینکه چقدر در این بخش عزینه می کنید کاملا بستگی به شما و بودجه سفرتان دارد.  بنابراین به شما توصیه می کنیم از قبل هزینه ای را برای خرید کردن در نظر بگیرید تا با توجه به بودجه خود تصمیم گیری کنید و در صورت امکان از خرید بی رویه جلوگیری کنید.

سخن نهایی

به طور کلی هزینه  سفر به تبریز به صورت مشخص قابل پیش بینی نیست و هر فرد با توجه به برنامه سفر خود، نیازها و اولویت های خود در سفر، هزینه ای متفاوت خواهد داشت. ما سعی کردیم در این مطلب تنها با آگاهی بخشی به شما در رابطه با هزینه های حدودی قسمت های مختلف سفر شما به شهر تبریز، به شما کمک کنیم تا قبل از سفر با آگاهی کامل در رابطه با هزینه مسافرت خود برنامه ریزی کنید و از سفر به تبریز خاطره ای به یادماندنی بسازید.

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

Back To Top