skip to Main Content

با ویزای توریستی به این کشورها سفر کنید

سفر کردن به کشورهای مختلف رویایی است که همه ما در سر داریم. به واقعیت پیوستن این رویا طبیعتا پیش زمینه هایی نیز دارد. از خرج و مخارج و پیدا کردن زمان آزاد برای سفر کردن که بگذریم می رسیم به مهمترین قسمت این داستان یعنی اجازه ورود به کشور. ما برای سفر به کشورهای مختلف نیاز به ویزا ی توریستی آن کشور داریم. البته ایرانیان برای سفر به برخی از کشورها نیاز به ویرا ندارند که در یک پست مجزا با عنوان کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان راجع به این مسئله صحبت کرده ایم. اما در این مطلب می خواهیم راجع به تعدادی از کشورهای پرتردد که برای سفر کردن به آنها نیاز به ویزا داریم صحبت کنیم و شرایط دریافت ویزا برای ورود به این کشورها را به صورت کلی بررسی کنیم‌.

امارات

بیشترین درخواست برای ویزای توریستی کشور امارات برای سفر به دبی می باشد. این شهر دارای امکانات تفریحی و گردشگری زیادی است و هر ساله میزبان جشنواره های بزرگی است که گردشگران را متقاعد به سفر می کند. اگر شما نیز قصد سفر به دبی را دارید در رابطه با ویزای امارات باید بدانید که اگر سنتان زیر ۱۸ سال است نمی توانید به تنهایی به این کشور سفر کنید. چرا که امارات به افرادی با این شرایط ویزا نمی دهد. ویزای توریستی دبی شامل انواع مختلفی است که در مدت زمان اقامت شما در دبی با هم متفاوتند این ویزاها شامل: 

 • ویزای توریستی عادی: 14 روز
 • ویزای توریستی یک‌ماهه
 • ویزای توریستی یک‌ماهه با چند بار ورود
 • ویزای توریستی سه‌ماهه
 • ویزای توریستی سه‌ماهه با چند بار ورود

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی دبی شامل مواردی مانند: پاسپورت و کارت ملی و شناسنامه، بیمه نامه مسافرتی و تست منفی PCR است که باید هنگام رفتن به دفاتر مهاجرتی همراه خود داشته باشید.

قطر

قطر یکی از مقصدهایی است که این روزها بخاطر برگزاری جام جهانی حسابی پر طرفدار است. بسیاری از ایرانیان نیز قصد سفر به این کشور را دارند. اگر شما هم جزو این عده هستید باید بدانید که ویزای توریستی قطر به صورت الکترونیکی طی ۷ تا ۱۰ روز کاری صادر می شود. مدت زمان اعتبار این ویزا یک ماه معادل ۳۰ روز است که تا یک‌ماه نیز می توان آن را تمدید کرد. بنابراین در مجموع شما می توانید به مدت ۵۹ روز با ویزای توریستی در قطر اقامت داشته باشید. مدارک لازم برای دریافت ویزای قطر نیز شامل: اسکن پاسپورت، اسکن عکس، بلیط قطعی شده سفر به کشور قطر، واچر هتل و تکمیل فرم مربوطه می‌شود. 

عمان

اگر قصد دارید تا سنت و مدرنیته را در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس تجربه کنید تور سفر به عمان انتخاب مناسبی است. برای ورود به این کشور شما نیاز به ویزا دارید. ویزای توریستی عمان شامل :

 • ویزای توریستی ۱۰ روزه الکترونیکی 
 • ویزای توریستی ۱ ماهه الکترونیکی
 • ویزای توریستی ۱ ساله الکترونیکی

توجه داشته باشید که ویزای توریستی 10روزه عمان به صورت الکترونیکی در فرودگاه این کشور برای شما صادر می شود و نیاز به اقدام قبل از سفر ندارید اما برای تهیه سایر ویزاهای توریستی عمان باید از طریق آژانسی که قصد سفر با آن را دارید اقدام کنید. مدت زمان لازم برای صدور ویزای عمان یک روز کاری است. و مسافران ۱ ماه فرصت دارند تا از این ویزا استفاده کنند. 

تایلند

کشور تایلند با داشتن سواحل جذاب و دیدنی با آب های شفاف و همچنین جاذبه های تاریخی و بناهای مذهبی توانسته خود را در در بین سه مقصد پرطرفدار برای سفر قرار دهد. شما برای سفر به این بهشت زمینی نیاز به ویزای توریستی دارید. ویزای توریستی تایلند نیز یکی از ویزاهای پرطرفدار بین گردشگران کشورهای مختلف است. شما برای سفر به تایلند طبق شرایط جدید باید قبل از ارائه مدارک به سفارت تایلند، برای دریافت Thailand pass اقدام نمایید. برای دریافت تایلند پس شما باید کارت واکسن دیجیتال، بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و بیمه نامه مسافرتی دو ماهه تایلند داشته باشید. می توانید دو نوع ویزای توریستی بگیرید:

 • ویزای توریستی ۱ ماهه با مدت اعتبار ۵۸ روز که فقط در قالب سفر با تور ارائه می شود و شما نمی توانید به تنهایی از طریق سفارت اقدام کنید.  بلکه مراحل دریافت ویزا از طریق آژانس ارائه دهنده تور انجام می شود. 
 • ویزای توریستی ۶ ماهه با قابلیت چندبار ورود و خروج به تایلند که به خاطر شرایط پاندمی کرونا در حال حاضر این نوع ویزا برای سفر به تایلند صادر نمی شود.

مدارک‌ کلی لازم برای دریافت ویزای تایلند شامل: کپی شناسنامه و‌کارت ملی، واچر هتل، بلیط رفت و برگشت، بیمه مسافرتی، عکس، اصل پاسپورت با اعتبار حداقل ۷ ماه، گردش مالی ۱ ماهه با حداقل موجودی ۴۰ میلیون تومان می باشد. توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای تایلند اقدام کنید. برای درخواست ويزای تايلند حتما باید به یک کارگزار و یا آژانس مسافرتی درخواست ویزای خود را ارائه کنید.

روسیه

روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان قطعا از هر نظر برای سفر مناسب است. یعنی فرقی نمی کند شما طبیعت گرد باشید، به دیدن مکان های تاریخی علاقه داسته باشید، دلتان تفریح و هیجان بخواهد یا … روسیه برای تمام نیازهای شما مقصدی بی نطیر است. همانطور که می‌دانید سفر به روسیه نیازمند ویزای توریستی است. گرفتن ویزای توریستی کشور روسیه نیز تنها برای سفرهای گروهی که در قالب تور برنامه ریزی می شود امکان‌پذیر است. مدت اعتبار این ویزا بر اساس مدت زمان سفر شما است و با پایان یافتن سفر اعتبار ویزا نیز تمام می شود. مدارک لازم برای دریافت این ویزا شامل بلیط رفت و برگشت، واچر هتل، بیمه‌ مسافرتی، عکس، فتوکپی شناسنامه و کارت ملی، پاسپورت و… می باشد. هزینه ویزا روسیه در کنار دیگر مخارج تور حدود ۹۵ دلار است. 

هند

مقصدی بی نظیذ پر از رنگ، عطر، طعم و جاهای دیدنی که قطعا ارزش یکبار امتحان گردن را دارد. هنر از جمله کشورهایی است که برای عاشقان کشف کردن مقصدی بی نظیر است. ویزای گردشگری هند که یا قصد سفر در مدت زمان معین یه هند انجام می شود شامل دو نوع است:

 • ویزای یک ماهه دو بار ورود
 • ویزای یک ساله چند بار ورود

گفته شده به دلیل شیوع ویروس کرونا در حال حاضر سفارت هند ویزای توریستی برای سفر به هند صادر نمی کند. 

سنگاپور

سنگاپور، یکی از کشورهای مدرن آسیایی است که سالانه پذیرای رویدادهای مهم فرهنگی و شمار زیادی از گردشگران است. همچنین جاذبه های گردشگری زیبا و متنوع در این کشور نیز باعث شده تا بسیاری از ایرانیان ترغیب شوند تا به سنگاپور سفر کنند. برای سفر به سنگاپور شما باید ویزای توریستی سنگاپور را بگیرید. کشور سنگاپور به کسانی که قصد بازدید از این کشور را دارند ویزای توریستی ۱۴ روزه ارائه می دهد. شما با داشتن این ویزا می توانید تنها یکبار به این کشور وارد شوید. البته در حال حاضر به دلیل شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا امکان صدور ویزای توریستی سنگاپور مقدور نیست. 

 اسپانیا

طبیعت بی نظیر، سواحل زیبا، جاذبه های تاریخی، جشنواره های بی پایان، غذاهای خوش طعم و فرهنگ جذاب همه از جمله دلایلی است که سفر به اسپانیا را متمایز می کند. اگر از ایران قصد سفر به اسپانیا را دارید بهتر است که به صورت تور گروهی برای دریافت ویزا اقدام کنید. جوابدهی ویزای اسپانیا ۲۱ روز کاری به طول می‌انجامد. گردش حساب، تمکن مالی و تاریخچه سفری از شرایط اخذ ویزای اسپانیا می‌باشد. اگر قصد سفر به اسپانیا دارید، یا به صورت تور گروهی اقدام کنید و یا از یک کشور شینگن دیگر اقدام به گرفتن ویزا کنید که با آن اجازه سفر به اسپانیا را داشته باشید.

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

Back To Top